czwartek, 1 grudnia 2011

Upadłe gwiazdy

Ten sezon pełen był gorących premier, ale także bolesnych upadków telewizyjnych produkcji. Oto największe rozczarowania:

1. "Rezydencja" (TVP 1)


Pomysł był dobry - serial o zamożnych Polakach, czyli coś...niecodziennego i rzadkiego. Niestety na pomyśle się skończyło, wykonanie było już marne. Przede wszystkim krótki czas antenowy (zaledwie 20 minut) sprawił, że ciężko było trafić na ten serial. Ciężka konkurencja (zwłaszcza TVN) również dawała się we znaki. Na końcu scenariusz - nikt do końca nie wiedział O CO CHODZI w tym serialu. Nie pomogły znane nazwiska, aktorzy osadzeni zostali w mało charakterystycznych rolach. Również zamiana godziny emisji ( uprzednio od poniedziałku do czwartku, obecnie trzy odcinki pod rząd w środę) nie poprawiła notowań.



2. "Linia życia" (Polsat)


Serial "Linia Życia" zastąpił "Samo Życie". O ile o tym drugim było głośno, o tyle "Linia" przeszła zupełnie bez echa. Udało się wyemitować dwie serie i na tym poprzestano. I tutaj nie pomogły znane nazwiska w czołówce. Nina Terentiew, wiceprezes Polsatu ds. programowych, utrzymuje, że taki był zamiar stacji. Jakoś w to nie wierzę...



3. "Układ warszawski" (TVN)


"Układ" miał nieliczną, aczkolwiek oddaną widownię. Był czymś więcej, niż "W11" czy "Detektywi" a przy okazji nie zawierał melodramatyzmu, charakterystycznego dla innych seriali. Jednak zdecydowanie przegrał ze swoim amerykańskim odpowiednikiem, serialem "Kości", nadawanym w tym czasie w Polsacie. Średnia 1,3 mln widzów nie wystarczyła, aby powstał drugi sezon.



4. "Ludzie chudego" (Polsat)


Kolejny serial o policjantach, który między innymi dzięki silnemu wątkowi komediowemu, przetrwał na antenie całe dwa sezony. Nie przetrwał w starciu z "Ojcem Mateuszem", "Na Wspólnej" czy "Barwami Szczęścia" (po tych ostatnich widać, że fani "M jak Miłość" są nienasyceni...). Mimo całej sympatii do Cezarego Żaka (kto nie pamięta "Miodowych lat"...) - miejsce 4.



5. "Wszyscy kochają Romana" (TVN)


Polski rynek nijak ma się do amerykańskiego, co dostrzegł TVN i zawiesił emisję "Wszyscy kochają Romana", który był polską adaptacją serialu CBS "Wszyscy kochają Raymonda". Narazie słabe wyniki oglądalności tłumaczą sobie złym miejscem w paśmie programowym. Joanna Górska, szefowa zespołu PR TVNu zapewnia, że emisja serialu będzie kontynuowana. Czy to się sprawdzi? Pożyjemy, zobaczymy...



6. "Wiadomości z drugiej ręki" (TVP 2)


Ciekawe perypetie dziennikarzy telewizyjnych. Z doświadczenia powiem, że nie mające wiele z dziennikarstwem wspólnego. Bohaterzy są wyrachowani i rozpuszczeni. Zastanawia mnie, czy "dwójka" sama sobie nieumyślnie zrobiła czarny PR, czy też chciała dopiec telewizji niepublicznej. Mnie osobiście intryguje fabuła osadzona na losach sobowtórów geja i heteroseksualisty, niemniej jednak tematyka może być zbyt postępowa, aby widownia (zwłaszcza publicznej telewizji) mogła ją przełknąć, a usytuowanie w czasie, w którym inne stacje podają PRAWDZIWE wydania wiadomości, jest wprost fatalne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz